Młodzi rodzice bardzo dbają o to, aby zapewnić swojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo. Wielu z nich zastanawia się na przykład, kiedy zakładać dziecku czapkę, aby uchronić je przed przeziębieniem w momencie wychodzenia z nim na spacer. W przypadku niemowląt, wszelkie objawy chorobowe mogą okazać się bardzo groźne, dlatego nie powinien dziwić fakt, że rodzice tak drobiazgowo podchodzą do takich kwestii.

Czapka niemowlęca – dlaczego jest tak istotnym elementem ubioru dziecka?

W przypadku niemowląt, głowa stanowi bardzo dużą część powierzchni całego ciała. W związku z tym, oddaje ona dużo ciepła z organizmu. Dziecko podczas każdego wyjścia z domu adaptuje się do nowych warunków panujących na zewnątrz, co oznacza, że zadaniem rodzica jest zapewnienie mu w tym momencie bezpieczeństwa, aby uchronić je przed zachorowaniem.

Jak długo zakładać dziecku czapkę?

Zakładanie czapki niemowlętom to temat wzbudzający ogromne emocje wśród młodych rodziców. Wielu z nich twierdzi, że jest to element garderoby, który powinien być obowiązkowy przez cały czas. Oczywiście nie jest to prawdą, jednak w pierwszych miesiącach życia dziecka należy pamiętać o zakładaniu czapki podczas każdego wyjścia z domu. Ciało niemowlaka przystosowuje się wtedy bowiem do nowych warunków, przez co wymaga szczególnej ochrony. Gdy niemowlę już podrośnie, czapka wymagana jest tylko wtedy, kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni Celsjusza.

Gdzie zakupić czapkę dla niemowlaka?

W internecie istnieje wiele sklepów z ubraniami dla dzieci. Można w nich znaleźć czapki dla niemowląt w różnych kolorach, dlatego każdy rodzic powinien znaleźć w nich coś dla siebie. Bardzo popularnym rodzajem czapek są czapki niemowlęce basic wykonane z wełny merino. Są one bardzo wygodne oraz doskonale chronią głowę maluszka przed zimnem. Przed zakupem czapki niemowlęcej warto zmierzyć obwód głowy dziecka i do wyniku dodać 1 lub 2 centymetry, aby czapka zbyt mocno nie uciskała głowy i nie powodowała dyskomfortu. Dzieci są bowiem bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego jeśli chcemy aby nasz maluszek odczuwał wygodę, powinniśmy podejść do tej kwestii bardzo poważnie.