Półśpiochy to niemowlęce długie spodenki, zasłaniające stopy. Można je zakładać z body, bluzeczką, czy w połączeniu z kaftanikiem. Są idealną alternatywą dla klasycznych spodni, pajacyków, bądź śpiochów. Czy warto je mieć? Z pewnością!

Jakie są zalety zakładania półśpiochów?

Półśpiochy osłaniają całe nóżki, również stopy – nie trzeba więc martwić się dodatkowo o skarpetki, których maluchy wręcz nie znoszą. Jakie są jeszcze walory zakładania półśpiochów? Poniżej kilka z nich:

  • są odpowiednie na każdą pogodę – gdy jest ciepło wystarczą te, z cieniutkiego materiału, a gdy zimno można je założyć pod spodenki, czy kombinezon lub kupić np. welurowe;
  • można je założyć na każdą okazję – wystarczy eleganckie body, czy koronkowa bluzeczka i maluch zachwyci stylizacją;
  • są komfortowe dla dziecka – nie uciskają w pasie, zapewniają swobodę ruchu, dzięki szerokiej gumce, nie ściągają się;
  • łatwo je zdjąć i założyć, gdy np. zmieni się temperatura, czy też trzeba zmienić pieluchę.

Dodatkowo półśpiochy są dostępne w wielu wzorach i kolorach, co sprawia, że można je z łatwością dostosować do okazji i celu wyjścia.

Półśpiochy, czy tylko dla niemowlaków?

Półśpiochy (dostępne do kupienia na Pinokio) są odpowiednie do codziennego noszenia przez najmłodszych. Dostępne są zazwyczaj w rozmiarach od 56 do 98. Jednakże są też fajną opcją dla starszych, nawet dwuletnich maluchów, szczególnie do spania. Jak powszechnie wiadomo, dzieci lubią się odkrywać – półśpiochy będą chronić stopy dziecka przed zmarznięciem. A rodzicom, łatwiej będzie zmienić pieluszkę – bez niepotrzebnego rozbudzania malucha.