Gdy dziecko kończy 3 miesiące jest to dobry czas, by pomyśleć o zaopatrzeniu go w konkretny, porządny i bezpieczny gryzak. W okresie tym bowiem mogą wyrzynać się pierwsze ząbki, w związku z tym dziąsła swędzą, bolą, puchną oraz dają wiele nieprzyjemnych odczuć maluchowi. Dlatego też warto zainwestować w zabawkę, która jest przydatna i funkcjonalna. Gryzaki dla dzieci to zdecydowanie strzał w dziesiątkę w tym okresie.

Gryzaki dla dzieci – jaki model wybrać?

Zwierzątka, owoce, szczoteczki, ludziki – gryzaki dla dzieci (https://mrbobas.pl/gryzaki-dla-dzieci) mogą przybierać naprawdę zróżnicowane i bardzo ciekawe formy. Większość rodziców stawia jednak na prostotę i funkcjonalność i wybiera takie modele, które maluch swobodnie, samodzielnie sam może chwycić i bezpiecznie transportować z rąk do buzi. Gryzaki muszą być więc lekkie poręczne i bardzo delikatne. Dziecko nie powinno mieć jakichkolwiek trudności z włożeniem i wyciągnięciem ich z buzi.

Tylko od sprawdzonych producentów

Na rynku istnieje mnóstwo marek, które specjalizują się w tworzeniu bezpiecznego asortymentu dla maluchów. Wśród ofert takich producentów można znaleźć również dobre jakościowo gryzaki, które inspirowane są naturą, prostymi kształtami oraz stonowanymi, delikatnymi i przyjemnymi kolorami. Wiele z takich gryzaków wygląda nawet jak szczoteczka do zębów. Dzięki temu maluch może stosować je już od 3 do 12 miesiąca życia i samodzielnie wymasować swoje bolące dziąsła w taki sposób, jaki mu najbardziej odpowiada.

Gryzaki kojące i uspokajające

Rodzice bardzo często decydują się na modele, które mają dodatkowe właściwości. Gryzaki kojące i uspokajające są obecnie numerem jeden. Wykonane są one bowiem z bezpiecznego i elastycznego silikonu, dzięki czemu dzieci przy nich wycisza się, delikatnie masując dziąsła oraz rozwija jednocześnie swoje zdolności manualne. Dobre jakościowo materiały, dbałość o szczegóły oraz odpowiedni kształt sprawia, że dziecko taką zabawką nie zrobi sobie krzywdy, nie połknie jej ani nie będzie potrzebowało pomocy osób dorosłych, by z niej korzystać.

Ile kosztują gryzaki?

Gryzaki bardzo często kupują małym dzieciom dziadkowie, przyjaciele rodziny oraz znajomi. Dlaczego? Jest to ciekawy i bardzo przydatny prezent dla malucha, który można zakupić praktycznie wszędzie (od znanych sklepów z zabawkami, po markety i drogerie). Dodatkowo, ich ceny są niezwykle przystępne – dobry gryzak można już kupić od około 15 zł do 50 zł. Dbając o niego w odpowiedni sposób, na pewno posłuży dziecko przynajmniej przez kilka miesięcy.