Czapka dla niemowlaka powinna się znaleźć w każdej wyprawce. Maluchy w pierwszych dniach życia powinny nosić lekkie, bawełniane, przyjemne dla skóry czapeczki. Gdzie znaleźć idealne modele? Jaka czapka niemowlęca obowiązkowo musi się znaleźć u każdego malucha? Na to pytanie wszystkie mamy znajdą odpowiedź poniżej.

Komfortowe czapeczki dla noworodka

Wbrew pozorom nie tak łatwo znaleźć idealną czapeczkę dla tak małego dziecka. Trzeba bowiem pamiętać, iż skóra niemowlaków w pierwsze dni życia jest niezwykle delikatna i wrażliwa, a co za tym idzie nie każdy materiał będzie dla niej odpowiedni. Najlepiej więc wybrać wysokogatunkową bawełnę w stonowanych kolorach, bez jakichkolwiek dodatków. Czapka taka na pewno przyda się podczas pierwszych dni w szpitalu, jak i na wyjściu do domu. Do tego warto ją zakładać po każdej kąpieli.

Jakie czapeczki kupują mamy dla swoich pociech?

Rodzice czasami szukają bardzo drogich, ekskluzywnych czapeczek, by mieć pewność, że malec będzie się w nich czuł komfortowo. Trzeba jednak przyznać, iż na pierwsze dni życia wystarczą dobre jakościowo, o klasycznych kształcie czepki z sieciówek. W wielu z nich można znaleźć zestawy dla noworodków, w których jest w komplecie już klasyczna czapka dla niemowlaka tutaj dostępna, wygodne body oraz skarpetki. Najczęściej takie ubrana są w jasnych, stonowanych kolorach. Zdecydowanie dominuje biel, ecru, kolor piaskowy, beż oraz jasne odcienie szarości.

Jaki rozmiar czapki na początek wybrać?

W pierwszych dniach życia rodzicom na pewno przydadzą się czapeczki w rozmiarze 56 – 62. Najlepiej wybrać model wkładany na główkę bez jakichkolwiek dodatkowych wiązań pod szyjką. Gdy dziecko będzie miało już kilka, kilkanaście tygodni wówczas sprawdzą się u niego najlepiej czapeczki wiązane lub te z dodatkowym materiałem zakrywającym uszy. Na początek jednak warto unikać tego typu dodatków, by maluch nie zrobił sobie nimi krzywdy. Podobnie sytuacja wygląda z akcesoriami ozdobnymi na czapeczkach. Wszelkie pompony i frędzle zdecydowanie nie są dobre dla tak małych dzieci.