Temat butów dla dziecka spędza wielu rodzicom sen z powiek. Odpowiednio dobrane buty nie są bowiem kwestię tylko estetyczną, ale mogą mieć wpływ na zdrowie maluszka. Dlatego nie powinno wybierać się butów pierwszych z rzędu, warto do ich zakupu przywiązać nieco więcej uwagi.

Nie dla używanych butów

Wielu rodziców szuka oszczędności, kupując buty dla dzieci z drugiej ręki. Tymczasem nigdy nie jest to dobrym wyborem, nawet jeśli buty na pierwszy rzut oka wydają się być w idealnym stanie. Używane buty mogą mieć w środku odkształconą wkładkę, Jeśli ich poprzedni właściciel miał wady w budowie stopy, takie same wady mogą zacząć wykształcać się u drugiego dziecka. Dlatego właśnie nie kupuje się używanych butów.

Buty dla dzieci wysokiej jakości

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie butów dla dzieci. Po pierwsze – bardzo ważny jest materiał, z jakiego wykonane jest obuwie. Powinien być on dość miękki i co najważniejsze – musi przepuszczać powietrze, zapewniając stopie termowentylację.

Kształt buta także ma ogromne znaczenie. Buty dla dzieci, które mają wąski nosek, mogą uciskać palce i chodzenie w nich na dłuższą metę będzie bardzo niewygodne, co więcej, może prowadzić do trwałego zniekształcenia stopy.

Kupując buty dla dziecka, najlepiej udać się z nim do sklepu. Po przymierzeniu wybranego modelu obuwia, należy polecić dziecku, by przeszło się w nim po sklepie. Samo zweryfikuje, czy wybrane buty mu odpowiadają.