Modne i wygodne kapcie dziecięce mogą przydać się nie tylko w szkole, ale również w domu, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Mało rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że w dużej mierze od wyboru konkretnych kapci zależy prawidłowy rozwój stóp dziecka, dlatego też nie można postawić na pierwsze lepsze modele.

O czym należy pamiętać wybierając kapcie?

Nowe kapcie dziecięce powinny być wysokiej jakości zwłaszcza, że niektóre dzieci będą chodzić w nich przez większość dnia. Czołowy producenci oferują specjalne kapcie, które nie tylko zapewniają prawidłowy rozwój stóp, ale co najważniejsze wspierają ten rozwój. Pierwsze kapcie można kupić dziecku, które ukończyło trzeci rok życia.

Czym charakteryzują się dobre kapcie dla dzieci?

Wysokiej jakości kapcie dziecięce powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na solidne wykonanie, ale również na to, czy wybrane tkaniny przepuszczają powietrze. Godne polecenia są przede wszystkim materiały naturalne, które są o wiele wytrzymalsze od sztucznych. Jeżeli chodzi o sam rozmiar kapci, to powinien być od perfekcyjnie dostosowany do wielkości stópki. Dużym błędem jest kupowanie kapci na wyrost. Kapcie należy wymieniać wraz z wzrostem dziecka.

Na co zwrócić uwagę?

Mało rodziców zdaje sobie sprawę z tego, ale ogromną rolę odgrywa zapięcie kapci. Warto postawić na proste zapięcia, które nie będą sprawiać problemów rodzicom i samemu dziecku. Inwestując w nowe kapcie dziecięce warto wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanej podeszwy. Wysokiej jakości podeszwa powinna być cienka i dość elastyczna. Profesjonalne podeszwy zaprojektowane są w taki sposób, aby zginać się w miejscu, w którym zginają się palce. Bardzo ważnym elementem jest również to, aby podeszwa nie była ślizga. Małe dzieci lubią bardzo szybko biegać, dlatego też bez odpowiedniej podeszwy antypoślizgowej może szybko dojść do nieprzyjemnych upadków. Na samym końcu warto wspomnieć o odpowiedniej wysokości kapci. Warto postawić na modele, które umożliwiają swobodne poruszanie kostki.

Jaka alternatywa dla kapci?

Małe dzieci niestety nie zawsze przepadają za kapciami, dlatego też warto poszukać ciekawej alternatywy. Warto rozejrzeć się między innymi za ciepłymi skarpetami z tzw. ABS-em. Skarpetki tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby chronić stopy przez wyziębieniem. Na spodzie skarpet tego typu znajdują się gumowe elementy, dzięki którym nie ma ryzyka poślizgnięcia. Godne uwagi są również skarpety ze skórzaną podeszwą, które coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych.