Wielu rodziców ma dylemat odnośnie tego, jak ubrać dziecko. W szczególności na początkowym etapie życia. Z czasem dorośli nabierają już pewnej wprawy w ubieraniu i przekonują się, że bluzki z krótkimi rękawami z powodzeniem można…wykorzystać przez cały rok.

Komfortowe ubranie na cały rok

Krótkie bluzki dla dzieci należy mieć w szafie przez cały rok. Dlaczego? Bo można je zakładać każdego dnia. W szczególności w okresie letnim, gdzie raczej powinno się maluchy ubierać cienko. Po co niepotrzebnie doprowadzić do przegrania organizmu? Takie zjawisko może zaszkodzić maluchom, a do tego doprowadzić do pojawienia się niepotrzebnej choroby. W zimie krótkie bluzki można zakładać pod długie rękawy. Klasyczne podkoszulki wyszły już z mody. Teraz rodzice chętniej zakładają takie koszulki. Chociażby z tego powodu, że w razie potrzeby, po zdjęciu długiego rękawa (jak np. w środku będzie za ciepło), dziecko będzie miało pod spodem fajną bluzkę, której nie będzie musiało się wstydzić.

Wygoda noszenia

Zawsze należy wybrać takie bluzki, które są wygodne w noszeniu. Po pierwsze – muszą być one przyjemne w dotyku. Dorośli nie lubią, kiedy drażni ich ubranie. Podobnie mają dzieci. Do tego należy zwrócić uwagę także na to, aby bluzki nie krępowały w żaden sposób ruchów. Ważne jest więc to, aby koszulki wybierać zgodnie z rozmiarem, jaki maluch nosi na co dzień. Do wyboru, obecnie, są różnego rodzaju bluzki krótkie, które na pewno będą chciały nosić wszystkie dzieci. Warto dzieci wyposażyć w taki zapas bluzek.