Dzieci, tak samo jak dorośli lubią, kiedy ich łóżeczko jest odpowiednio przygotowane i jest zacisznym, przytulnym miejscem do spania. Zarówno niemowlaki, jak i odrobinę starsze maluchy lepiej śpią i odpoczywają w miejscu, które jest dla nich odpowiednio przygotowane. Aby tak było, podstawowym elementem wyposażenia jest odpowiednia pościel do łóżeczka dziecięcego.

Pościel do łóżeczka dziecięcego – jaką wybrać?

pościel do łóżeczkaAby zapewnić maluchowi komfort spania, najlepiej wybrać kołdrę, która będzie odrobinę większa niż wymiar materaca w łóżeczku. Komplet pościeli powinien odpowiadać wymiarom kołderki oraz poduszki. Jeśli wybieramy pierwszy zestaw dla bardzo małego dziecka – najlepsze będą wesołe, ale niezbyt intensywne kolory. Zdecydowanie najlepsze są rozwiązania oparte o pastele, dla dziewczynki może to być delikatny róż, a dla chłopczyka błękit, mięta czy nawet kolor cytrynowy. Natomiast, jeśli nasze dziecko jest odrobinę starsze i już interesuje się różnego rodzaju bajkami – możemy pokusić się o kupno pościeli do łóżeczka z ulubioną postacią z kreskówki. Z pewnością będzie to dla malca stanowić niemałą atrakcję.

Wybór pościeli do łóżeczka dziecięcego może nie być taki prosty

Pościel może być wykonana z bawełny, kory albo też satyny bawełnianej. Dobrym pomysłem jest wybranie takiego materiału, który będzie lekki, oddychający, ale też nie będzie wymagał prasowania zaraz po wypraniu. To pozwoli nam zaoszczędzić swój własny czas i energię. Kupując pościel zapisaną na zamek od razu sprawdźmy jakość wszytych zamków – niestety, często są najsłabszym z elementów całego kompletu i łatwo się psują, a wszywanie nowych jest bardzo czasochłonne.