Fiszka bardzo szybko zyskała popularność. Głównie dlatego, że jazda na niej jest o wiele łatwiejsza niż jeżdżenie na klasycznej deskorolce. Różnic pomiędzy deskorolką a fiszką jest dość sporo.

Czym różni się typowa deskorolka od fiszki?

Przede wszystkim typowa deskorolka dla dzieci jest o wiele większa niż deskorolka fiszka. Na uwagę zasługuje także fakt, że klasyczna deskorolka wykonana jest najczęściej z drewna, przez co jest znacznie cięższa niż deskorolka fiszka. Także kółka w przypadku klasycznej deskorolki są zupełnie inne. Fiszka posiada koła zdecydowanie grubsze i stabilniejsze. Dzięki temu dziecko nie ma problemów z zachowaniem równowagi i sterowaniem deskorolką. Można więc śmiało powiedzieć, że są to najlepsze deskorolki dla dzieci.
Na uwagę zasługuje także fakt, że typowe deskorolki przeznaczone są raczej do wykonywania różnych, skomplikowanych trików, podczas gdy fiszki służą do szybkiej i zwinnej jazdy po mieście.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskorolkę fiszkę dziecięcą?

Na pewno każdą deskę warto wybierać indywidualnie do potrzeb oraz wielkości swojego dziecka. To właśnie na podstawie wzrostu oraz wagi pociechy, dobrać można odpowiedniej wielkości deskorolkę, która posłuży takiemu dziecku przez wiele sezonów, a przy okazji da mu, z całą pewnością naprawdę bardzo dużo radości.