Kompletując wyprawkę dla dziecka, często zastanawiamy się, co powinno się w niej znaleźć. Przeszukując fora i blogi można spotkać się ze świetnymi opiniami na temat otulaczy bambusowych. Czym są oraz dlaczego są tak popularne? Sprawdź!

Czym jest otulacz bambusowy?

Otulacz bambusowy to element wyposażenia dla niemowlaka, który może zastępować pościel. Wygląda jak duża pieluszka i najczęściej występuje w rozmiarze 120×120, choć często można spotkać go w wielu innych wymiarach. Wykonany jest z tkaniny bambusowej, która posiada cenne i praktyczne właściwości. Umożliwia odpowiednie okrycie dziecka podczas snu oraz zapobiega zrzuceniu pościeli w czasie ruchu. Otulacze są najczęściej zapinane na rzep, świetnie otulają niemowlę, które odczuwa przyjemne warunki podobne do tych panujących w brzuchu mamy. 

Jakie właściwości posiada tkanina bambusowa?

Tkanina bambusowa posiada wiele cennych właściwości, dlatego każdy rodzic decydując się na zakup otulacza wykonanego z tej tkaniny, może mieć pewność jej bezpieczeństwa i funkcjonalności. Materiał bambusowy jest antybakteryjny, antygrzybiczny, antystatyczny i hipoalergiczny. Dzięki temu jest bezpieczny dla zdrowia praktycznie wszystkich dzieci. Nie ma ryzyka podrażnień czy reakcji alergicznych. Dodatkowo nie przyciąga roztoczy, kurzu i posiada właściwości samosterylizujące. Są one niezwykle piękne, nie tylko dla dziewczynek, ale również chłopców. Dodatkowo bambus to w pełni ekologiczny materiał, którego wyprodukowanie zajmuje niewiele czasu. Otulacze bambusowe świetnie spisują się jako mgiełka na lato, ale również zimą. Są delikatne i przyjemne w dotyku. To wspaniały komfort, który pokochało wiele dzieci. 

Dlaczego warto postawić na otulacze bambusowe dla swojego dziecka?

Otulacze bambusowe nie bez powodu nazywa się luksusowym okryciem dla dzieci. Wszystko przez cenne właściwości tkaniny bambusowej. Dzieci wprost uwielbiają miękkość otulaczy. Gwarantują komfort użytkowania, dzięki temu niemowlęta szybciej usypiają i śpią dużo spokojniej. Nic ich nie drapie i nie uczula. Materiał bambusowy unieszkodliwia samoczynnie wiele mikroorganizmów, dzięki temu jest w 100% bezpieczny dla dziecka. Co istotne, posiada właściwości termoregulacyjne, dzięki temu latem jest delikatnie chłodny, a zimą cieplejszy. Dlatego nie ma ryzyka przegrzania malucha. Wiele osób zwraca uwagę na doskonałą chłonność otulaczy i szybki wysychanie, dlatego świetnie sprawdzają się na plaży jako miękki ręcznik. 

Wspomniane otulacze są również niezwykle funkcjonalne – https://szumisie.pl/wyprawka-dla-maluszka/otulacze/. Nadają się do okrywania wózka czy fotelika przed słońcem, a także idealnie spisują się jako prześcieradło czy podkładka do przewijania. Dla wielu dzieci otulacze te stają się ulubioną przytulanką, bez której nie sposób zasnąć. Wiele mam po kilku latach wykorzystywania otulacza dla dziecka znajduje jego inne właściwości, które mogą służyć latami. Może być świetnym osuszaczem do włosów, posłużyć jako pareo na plaży czy okrycie. Masa zalet sprawia, że nie sposób przejść obok niego obojętnie.