Co wybrać dla malucha? To istotne pytanie, które zadaje sobie każdy rodzic niemowlaka. Przed ostatecznym wyborem warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mają znaczenie. W artykule postaramy się je przybliżyć w taki sposób, aby wybór ubranek dla malucha był łatwy i jak najbardziej przydatny. 

Co powinno znaleźć się w wyprawce malucha?

Każdy rodzic z pewnością posiada własną listę ubranek oraz akcesoriów, jakie przydają się przy opiece nad dzieckiem. Jedną z najważniejszych kwestii, jakie warto wziąć pod uwagę jest jednak wygoda. Podczas zakupu odzieży niemowlęcej warto zawsze zwracać uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana oraz na jej krój. W szafie niemowlaka powinny znajdować się bardzo różnorodne ciuszki, które zawsze powinny być dobrze dobrane do pory roku oraz pogody. Poniżej znajduje się mała lista podstawowych ubranek, które warto mieć:

  • Kaftanik 
  • Body z długim rękawem
  • Body z krótkim rękawem
  • Spodenki
  • Pajace niemowlęce
  • Czapeczka
  • Skarpetki

Pajace niemowlęce – czy są potrzebne?

Pajacyki niemowlęce zapewniają dziecku wysoki komfort przez cały dzień. Pozwalają one na swobodę ruchów oraz są bardzo wygodne. Materiał, z jakiego wykonane jest ubranko jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie od jego grubości będzie zależeć czy dziecko będzie miało zapewnioną optymalną temperaturę ciała zarówno latem jak i zimą. W sklepie Pinokio można znaleźć bardzo szeroki wybór pajacyków niemowlęcych o różnych wzorach, fasonach oraz kolorach. Niektóre ubranka tego rodzaju posiadają długi rękaw, który jest bardzo praktyczny, ponieważ ochrania delikatną skórę maluszka przed zimnem, a także pozwalają dobrze zabezpieczyć skórę dziecka przed intensywnym działaniem słońca. Każdy maluch powinien posiadać przynajmniej jeden komplet pajacyków w szafie, który z pewnością przyda się w różnych sytuacjach.