Istnieje niemalże nieskończona ilość zabaw z dzieckiem, wśród których są bardziej i mniej twórcze – ich poziom skomplikowania i złożoność dostosowuje się do wieku pociechy. Niektóre czynności możliwe do wykonywania wraz z dzieckiem nie muszą być wymuszone – rodzice, których hobby to rysowanie lub malowanie, powinny spróbować wspólnego testowania pasteli olejnych.

Pastele łączą pokolenia

Wybór pasteli olejnych jest świetny, bo są to wyjątkowe przybory do malowania. Korzystają z nich i kompletni amatorzy, i profesjonaliści. W dobrych rękach służą do tworzenia wyjątkowych dzieł, natomiast gdy używa ich dziecko, pozwalają poznać świat barw i nauczyć się operowania cieniami, światłem, łączyć i zestawiać kolory. Rodzice z zacięciem do malowania mogą włączyć tworzenie dzieł pastelami do harmonogramu zabaw ze swoją pociechą.

Wspólne rysowanie

Niezależnie od wybranego opakowania i ilości dostępnych kolorów, pastele olejne można wykorzystać do tworzenia „dzieł” na kolorowym papierze. Zainwestowanie w duży arkusz zielonego, fioletowego czy granatowego papieru i rozpostarcie go na podłodze będzie wspaniałym tłem do wspólnego rysowania. Dzieci, które dopiero od niedawna próbują swoich sił w malowaniu, na pewno zaczną od prostych kształtów czy też różnokolorowych plam. Starsze będą tworzyć swoje pierwsze pejzaże.

Dlaczego właśnie pastele?

Miękkie kolory i łatwość w cieniowaniu to jedne z zalet, którymi charakteryzują się nawet najprostsze pastele olejne z Biurwa.pl. Żeby z nich korzystać, wystarczy po prostu wyjąć z opakowania i przyłożyć do papieru. Obsługa jest naprawdę bardzo intuicyjna, poradzi sobie z nią każde dziecko; przez słabszy i silniejszy nacisk uzyska jaśniejsze bądź ciemniejsze barwy.