Wielu przyszłych rodziców kompletując wyprawkę dla dziecka głowi się nad dopięciem przeznaczonego na ten cel budżetu. Są akcesoria, bez których nie ma mowy o odpowiedniej pielęgnacji maluszka. Są też takie, które w praktyce okazują się zbędnym wydatkiem. Do której grupy można zaliczyć ochraniacz do łóżeczka?

W trosce o bezpieczeństwo

Istnieje trzecia kategoria akcesoriów, w które wyposaża się pokój lub kącik przeznaczony dla dziecka. Służą one zapewnieniu bezpieczeństwa maluszka. To właśnie do nich należy ochraniacz do łóżeczka, który szczególnie docenia się w momencie, gdy dziecko staje się ruchliwe.

Zadaniem ochraniacza jest uniknięcie sytuacji, gdy nóżka, rączka lub główka dziecka utknie pomiędzy szczebelkami łóżeczka. Dobrze sprawdza się również jako element zapewniający ciepło śpiącemu maluszkowi.

Jaki ochraniacz wybrać?

Ochraniacz do łóżeczka 140x70Ochraniacz do łóżeczka 140×70 (https://www.trilli.pl/ochraniacz-pikowany-na-cale-lozeczko-140×70-szary-p-818.html) powinien być odpowiednio do niego dopasowany rozmiarem. W przeciwnym razie nie ma mowy o tym, że uchroni on dziecko przed nieszczęśliwym wypadkiem. Ważne jest też, by miał on solidny system mocowania do łóżeczka.

Ochraniacze do łóżeczek 140×70 można wykorzystać również do nieco niższych sprzętów. Przyda się tu jednak odrobina kreatywności, by w ciekawy i praktyczny sposób naddatek ochraniacza zawinąć na krawędzi łóżeczka.

Wszystko, co znajduje się w otoczeniu dziecka wymaga szczególnego podejścia higieny. Ochraniacz musi więc być wykonany z materiałów łatwych w utrzymaniu czystości i odpornym na działanie środków piorących.