Buty dla dziewczynki muszą spełniać wiele wymagań. Muszą dobrze wyglądać i być praktyczne. Warto jednak poświęcić chwilę i zastanowić się co jest ważniejsze – moda czy wygodna?

Bez kompromisów

Modne buty dziewczęce także powinny być wygodne. Dorosłe kobiety często wybierają buty na bardzo wysokim obcasie lub takie, których noszenie jest dla nich uciążliwe. W przypadku dzieci takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Żadne dziecko nie będzie nosiło butów, w którym mu nie wygodnie. Producenci obuwia dziecięcego uwzględniają to w swoich projektach. Rzadkością są buty, które nie są wystarczająco wygodne. Znane i popularne marki dbają o wygodę dzieci noszących ich produkty. Z tego też powodu w modnych butach można znaleźć rozwiązania, które wspierają prawidłowy kształt stopy oraz wspomagają jej oddychanie np. poprzez specjalne podeszwy.

Wygląd to nie wszystko

Warto też pamiętać, że dziecięcy szkielet, w tym również stopy są bardzo delikatne. Łatwo jest zaburzyć ich prawidłowy rozwój poprzez niewłaściwie dobrane obuwie. Z tego powodu warto pamiętać, by modne buty były także odpowiednio zaprojektowane. Ich zadaniem jest wspieranie rozwoju ruchowego dziecka. Nie mogą więc ograniczać jego ruchów. W przypadku młodszych dzieci warto zwrócić szczególną uwagę na buty sportowe. Wiele modnych butów dziewczęcych to właśnie obuwie sportowe, które zachęca do ruszania się. Takie buty nadają się też do codziennego użytku w przedszkolu i szkole. Sprawdzą się też na spacerach i podczas zabawy na placu zabaw. Przy okazji też świetnie wyglądają i pasują zarówno do spodni, jak i sportowych sukienek i spódnic.