Nauczycieli wychowania przedszkolnego w ostatnich czasach biją na alarm, ponieważ rodzice źle dobierają obuwie dla swoich dzieci sprawiając tym samym, że nabywają one wad postawy, których wcale mieć nie powinny.

Dobrze dobrane obuwie do użytku przedszkolnego

Wiele nauczycielek zwraca uwagę, że obuwie przedszkolne konkretnego dziecka jest źle dobrane, ponieważ na przykład:
– jest za duże,
– jest wiązane na sznurówki czego dziecko zrobić nie potrafi,
– nie jest dostosowane do nogi dziecka,
– jest nieodpowiednie do warunków przedszkolnych,
– sprawia, że dziecko może zrobić sobie w nim krzywdę.
Rodzice jednak nie rozumieją argumentacji nauczycieli, segregując się przede wszystkim ceną, atrakcyjnością obuwia dla dzieci i rzecz jasna tym, czego dziecko od nich oczekuje.

Nieodpowiedzialność rodziców

Nierzadko zdarza się, że dziecko nie posiada odpowiedniego obuwia przedszkolnego, ponieważ rodzic nie miał czasu na to, aby je zakupić przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dawanie dziecku obuwia starszego brata również nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może się okazać, że jest ono zdecydowanie za duże dla dziecka.

Jednym słowem – kupując obuwie do użytku przedszkolnego dla dziecka zawsze warto się poradzić nauczycieli wychowania przedszkolnego. Ci z pewnością będą w stanie doradzić coś i uda się znaleźć wspólny kompromis zwłaszcza, że bardzo często dziecko bardzo liczy się z opinią swojego nauczyciela na tym etapie.