Każda mama chce, aby jej córeczka wyglądała jak prawdziwa księżniczka. Obecnie na rynku jest wiele różnych rodzajów ubranek dla dziewczynek, dlatego mamy muszą znać wiele niuansów i szczegółów, aby wybrać najpiękniejsze i najwygodniejsze opcję.

Jakie ubrania dla dziewczynek są dziś modne?

Branża mody dziecięcej zyskuje ostatnio ogromną popularność. Pod wieloma względami jest ona podobna do dorosłej, choć oczywiście ulubionymi ubraniami małych księżniczek niezmiennie pozostają sukienki i spódniczki. Tak więc trendy współczesnej mody dla dziewcząt to przede wszystkim:

Pastelowe i neutralne kolory. Bardzo modne w tym sezonie są kolory takie jak mokry asfalt, khaki, burgund. Nie tylko wyglądają stylowo, ale również nie brudzą się zbytnio.

Eleganckie sukienki w stylu retro. Współczesne młode damy już od dawna nie noszą wielkich kokard i falban, nacisk kładzie się na prosty krój i piękne wykonanie.

Ciekawe nadruki. Rysunki na ubraniach dla dziewczynek są dziś bardzo powszechne. Postacie z kreskówek, kwiaty, piękne abstrakcje. Wygląda to naprawdę świetnie, zwłaszcza jeśli kolory są odpowiednio dobrane.

Oczywiście ważne jest również, aby dziecku było wygodnie w swoim stroju. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego często pojawia się dyskomfort — nacisk gumki spódniczkowej, otarcie metki, podrażnienia na skórze. Dlatego do wyboru ubranek dla dziewczynki należy podejść bardzo odpowiedzialnie.

Jak wybrać wysokiej jakości ubrania dla dziewczynek?

Aby kupić dobre, wygodne ubranka dla dziewczynki, trzeba zwrócić uwagę na następujące niuanse:

Skład tkaniny. Syntetyki często nie wchłaniają potu i powodują wysypkę, dlatego trzeba wybierać rzeczy bawełniane lub lniane. W każdym przypadku dotyczy to ubrań noszonych bezpośrednio na ciele — koszul i sukienek. Odzież wierzchnia może być również syntetyczna, ale po pierwsze materiał powinien być przyjemny, a po drugie oddychający.

Metka. Wszyta metka może powodować podrażnienia skóry nawet u dorosłych. Należy więc kupować tylko te rzeczy, w których wszystkie informacje o produkcie są wydrukowane tuszem na tkaninie.

Łatwość zakładania i zdejmowania. Nie należy kupować rzeczy z mnóstwem guzików czy sznurówek — im łatwiejsze do założenia i zdjęcia, tym lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszymi zapięciami do ubrań dla dziewczynek są guziki i rzepy.