W sklepach nie brakuje pięknych ubranek dla dzieci. W obecnych czasach można naprawdę pięknie ubierać swoje pociechy, co zresztą z przyjemnością czynią wszystkie mamy. Jakie buty wybrać dla dziewczynki na wiosnę i lato, aby nie tylko pięknie wyglądały, ale były również wygodne? Poniżej garść praktycznych podpowiedzi.

Wygodne buciki dla dziewczynki
Od kilku lat, we wszystkich sklepach z obuwiem dziecięcym, królują balerinki. To rzeczywiście bardzo wygodny rodzaj obuwia, poza tym balerinki dla dzieci nie są drogie, a zatem każdego roku można kupić córce nawet kilka par. Warto wybierać balerinki, które są wykonane z przyjemnej w dotyku skórki ekologicznej, albo ze skóry naturalnej. Niestety te drugie balerinki dla dzieci zwykle są dużo droższe.

Sandałki
Sandałki to kolejny model obuwia dla dziewczynek, które one wprost uwielbiają. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby dla dziecka nigdy nie kupować sandałów, które mają chociaż minimalny obcas. Niestety ten dziwny trend dotarł i do nas. Czasami w obuwiu przeznaczonym dla kilkulatki, można zauważyć już niewielki obcas. Naprawdę nie powinno się kupować dzieciom takich butów. Chodzi tutaj o zwykłe względy bezpieczeństwa. Dzieci dużo biegają, wspinają się po drzewach, a zatem noszenie tego rodzaju obuwia może dla nich skończyć się nawet wypadkiem. Dziewczynki nie potrafią w końcu chodzić na obcasach, a zatem już nawet taki o wysokości 4 centymetrów, jest zupełnie niepotrzebny w butach dla dzieci. Zamiast takich sandałków, córce lepiej kupić balerinki dla dzieci.