W czasie ciąży każda kobieta chce wyglądać ładnie, ale potrzebuje też wygodnych ubrań. Brzuszek ciążowy może być bardzo widoczny już w pierwszym trymestrze albo schowany aż do ostatniego. U każdej kobiety brzuszek może też być innej wielkości, dlatego niektóre panie przez część ciąży mogą nadal nosić swoje ubrania, a część musi kupić ubrania ciążowe. Jak wybrać najlepsze?

Ważny jest materiał

Komfort, wygoda noszenia i wygląd ubrania zależą od materiału. Obecnie ciążowe ubrania szyte są z bawełny lub też w przypadku dżinsów są to wstawki materiałów z bawełny z dodatkiem elastycznych włókien. Taka odzież ciążowa jest tania, ale jednocześnie pozwala skórze oddychać i jest wygodna. W chłodniejszym okresie warto postawić na ubrania z wełną. Najprzyjemniejszy w dotyku jest kaszmir, a najcieplejsza wełna merynos. Co prawda takie ubrania są już droższe, ale wełna jest zdrowa, oddychająca i ciepła. A poza tym sweter oversize nawet po okresie ciąży przyda się w szafie jako modowy standard.

Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe?

Część kobiet waha się z zakupem ubrań dla ciężarnych, ponieważ uważa, że ich brzuszek ciążowy jest jeszcze za mały. Jednak tutaj trzeba po prostu wziąć pod uwagę czy jest nam wygodnie w naszych ubraniach czy też coś zaczyna już uwierać i nie leży dobrze. Odzież ciążowa jest tak szyta, aby wspierać ciążowy brzuszek i zapewniać wygodę ruchów na każdym etapie ciąży już od pierwszego trymestru.