Wygodne, właściwie dobrane buty są istotnym elementem dziecięcej garderoby. Kupując obuwie dziecięce, najlepiej robić to w obecności dziecka, aby mogło przymierzyć je przed zakupem.

Buty do przedszkola i szkoły

W przedszkolu i szkole świetnie sprawdzają się tenisówki dziecięce. Odpowiednie wzory można wybrać zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców spośród bogatej oferty wielu sklepów. Znając dokładny rozmiar nogi dziecka, można skorzystać też ze sprzedaży internetowej. Wiele sklepów podaje bowiem nie tylko sam numer danej pary, ale i rozmiar wkładki wewnętrznej.

Jak sprawdzić długość stopy dziecka?

Najlepiej odrysować nogę na kartce papieru i zmierzyć centymetrem odległość najdalej położonych od siebie punktów, czyli pięty i palców. Później wystarczy wczytać się w opis konkretnych tenisówek dziecięcych wystawionych w sklepach internetowych.

Dlaczego pełne buty do przedszkola i szkoły?

Większość placówek edukacyjnych sugeruje zakup dla dziecka pełnych butów – czyli np. nie typowych kapci, klapek, czy sandałów – na gumowej podeszwie. Chodzi po prostu o bezpieczeństwo. Tym bardziej chodzi o warunki szkolne, kiedy dzieci mają wychowanie fizyczne. Na tych lekcjach szczególnie przydaje się obuwie sportowe. Tenisówki dziecięce świetnie sprawdzają się w tej roli. Z racji materiału wykonania, nie są zbyt grube, a gumowa podeszwa chroni przed poślizgiem.

Dzięki sporemu wyborowi wzorów, każde dziecko może wybrać tenisówki, które będą jednocześnie ładne i wygodne.