Ultra plastelina to hit wśród dzieci. Jest to wyjątkowa zabawka, która ćwiczy zdolności manualne oraz kreatywność. Na naszym rynku dostępne jest wiele jej typów i rodzai. Jakie są najciekawsze?

Crunchy

To wyjątkowy typ ultra plasteliny https://bebito.pl/ultra-plastelina. Są w niej zanurzone małe kuleczki, które zgodnie z nazwą – skrzypią. Dźwięk, który z siebie wydają pocierane kuleczki po pewnym czasie może stać się dość irytujący, ale dzieci go uwielbiają. Czasami nazywa się ją plasteliną cekinową. Jest tak dlatego, że sama masa jest bezbarwna, a to zanurzone w niej kuleczki mają kolor. Ten rodzaj ultra plasteliny odbija się najmniej.

Metaliczna lub brokatowa

Nazwa pochodzi od nietypowego ubarwienia ultra plasteliny. Jest ona w odcieniach metalizowanych, czyli bardzo mieniących się. Druga opcja polega na tym, że w masie plastycznej zatopiono ogromną ilość brokatu. Dzięki niemu ultra plastelina bardzo się błyszczy. Efekt ten szczególnie podoba się dziewczynkom.

Fluorescencyjna, świecąca

To ultra plastelina, która świeci w ciemności. Dokładnie polega to na tym, że oddaje w postaci światła, to ciepło które zgromadziła wcześniej. To fantastyczna zabawka sprawdza się na biwakach i piżamowych imprezach. W końcu, widać ją nawet po ciemku. Fluorescencja sprawia, że ultra plastelina wydaje się być nieziemskim tworem. W końcu, zgodnie z legendą została ona odnaleziona na statku kosmicznym w Rosewell. Kto wie? Może to prawda?