Ręcznik to jedno z obowiązkowych pozycji, której nie może zabraknąć na liście akcesoriów kupowanych w ramach wyprawki dla noworodka. Maluszek ma nieco inne wymagania, niż dorosły człowiek. Duży, rodzinny ręcznik nie będzie więc odpowiedni. To nie jest sposób na oszczędzanie. Jaki więc ręcznik dla niemowlaka kupić, by był on najbardziej funkcjonalny w pielęgnacji noworodka?

Rozmiar

ręcznik dla niemowlakaPierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę kupując ręcznik dla niemowlaka, jest jego rozmiar. Warto pamiętać o tym, że noworodki szybko rosną i skrojone na ich wymiar ubranka oraz akcesoria niemal z dnia na dzień stają się zbyt małe. Najlepszym rozmiarem ręcznika dla noworodka będzie 100 na 70 centymetrów (sprawdź ofertę Trilli). Starczy on na co najmniej kilka pierwszych miesięcy życia dziecka.

Materiał

Kupując ręcznik dla niemowlaka warto wybrać taki, który uszyty jest z materiału cechującego się dobrym wchłanianiem wody. Pod tym względem najlepiej sprawdza się bawełna frotte. Szybkie osuszenie skóry maluszka uchroni dziecko przed wychłodzeniem, które może doprowadzić nawet do choroby.

Jak dbać o ręcznik dla niemowlaka?

Zachowanie czystości i higieny przy małym dziecku jest bardzo ważną rzeczą. Z troską trzeba więc podchodzić do prania każdego elementu niemowlęcej garderoby i akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji maluszka. Zalecane jest używać do tego delikatnych detergentów, które nie podrażnią wrażliwej skóry dziecka.

Przy praniu ręcznika powinno się zrezygnować z wszelkich płynów zmiękczających dodawanych do wody na etapie płukania. One ograniczają wchłanianie wody przez tkaninę, co odbiera ręcznikowi dla niemowlaka jego ważną cechę funkcjonalną.